Koncerny spożywcze wmawiają ludziom, że pieczywo pełnoziarniste jest zdrowe. Tymczasem pszenica zawiera niebezpieczny rodzaj węglowodanów, który jest jeszcze gorszy niż cukier. Dlaczego pieczywo Cię zabija, nawet to pełnoziarniste?
Pszenica zawiera nietypowy rodzaj węglowodanów – amylopektynę A. Nie występuje ona w innych produktach. Amylopektyna powoduje wyższy skok cukru we krwi niż czysty cukier stołowy. W piorunujący sposób powoduje tycie i wywołuje wiele ciężkich chorób.
![]() |
Pszenica znajduje się w wielu produktach: pieczywie, bułkach, ciastkach, płatkach, produktach przetworzonych, zupach, a nawet w alkoholu. I nie ma znaczenia, czy jemy chleb jasny, czy ciemny – obydwa rodzaje dają taki sam – tragiczny – efekt.
Według doktora Wiliama Davisa – autora książki „Pszeniczny brzuch” – jeszcze bardziej niż biała mąka pszenna czy jej wyroby, szkodliwe są… produkty pełnoziarniste. |
Pieczywo pełnoziarniste = otyłość i cukrzyca
Amylopektyna to po prostu cukier. Powoduje wzrost poziomu cukru we krwi o wiele wyższy, niż jakiekolwiek inne, istniejące produkty spożywcze. A to powoduje gwałtowny przyrost wagi, insulinooporność, cukrzycę, zapalenie stawów i choroby serca.
![]() |
Pszenica zawiera również gliadynę, która jest nie tylko alergenem, ale dodatkowo … pobudza apetyt!
Zatem – jak pozbyć się wielkiego brzucha? Odstawić pieczywo zarówno zwykłe, jak i – przede wszystkim – „zdrowe”, czyli pieczywo pełnoziarniste. |
Pieczywo pełnoziarniste = gluten = celiakia
Setki opublikowanych badań, wskazują, że gluten powoduje stany zapalne w przewodzie pokarmowym i nerwowym, problemy trawienne i choroby autoimmunologiczne.
Współczesne odmiany pszenicy zawierają najbardziej szkodliwy rodzaj glutenu, stąd czterokrotny wzrost zachorowań na celiakię. Choroba ta charakteryzuje się zaburzeniami wchłaniania, niedożywieniem i niedoborami składników odżywczych w organizmie, a w konsekwencji do wyniszczenia organizmu. Celiakia zwiększa ryzyko śmierci o prawie 40%!
![]() |
Na całym świecie produkcja zboża na całym świecie to świetny biznes. W wielu krajach ta produkcja jest dotowana przez rządy, więc komuś trzeba ten towar sprzedać.Zatem sprzedażą zboża zainteresowani są nie tylko producenci, ale też urzędnicy państwowi.Dodatkowo na leczeniu chorych zarabiają koncerny farmaceutyczne i cały system medyczny. |