Przyczyny chorób Skomentuj

Skąd biorą się choroby?

Źródłem chorób są przede wszystkim bakterie, wirusy, grzyby, pasożyty oraz to­ksyny – zarówno  związki organiczne jak i  metale ciężkie. Te czynniki powodują zaburzenie w funkcjonowaniu organizmu, który traci naturalną zdolność do obrony.

W swojej książce “Kuracja życia” Hulda Clark pisze na ten temat tak:

„Bez względu na długość listy objawów danego pacjenta – od chronicznego zmęcze­nia poczynając, na bezpłodności i zaburzeniach psychicznych kończąc – jestem pewna, że istnieją tylko dwie przyczyny chorób: obecność pasożytów i/lub skażeń.Nigdy nie stwierdziłam, żeby głównym czynnikiem był brak ruchu, braki witaminowe, poziom hormonów, czy cokolwiek innego.”

Recepta na dobre zdrowie wydaje się zatem oczywista: wybić drobnoustroje i oczyścić organizm z toksyn.

Pasożyty

Pasożyty, które żyją w nas, wykorzystują witaminy, białka i wszystkie inne składniki odżywcze. Poza tym uwalniają do organizmu człowieka bakterie i wirusy.

Najgorszy pasożyt to przywra jelitowa. Toksyny przenikające do naszego organizmu powodują, że przywra jelitowa może osiągnąć wszystkie swoje stadia rozwoju i doprowadzić do ciężkich chorób. Hulda Clark pisze na ten temat tak:

„Fasciolopsis buskii należy do przywr (robaków płaskich), które znajduję w każ­dym przypadku raka, infekcji wirusem HIV, chorobie Alzheimera, Crohna, mięsaka Kaposiego, jak i wśród ludzi, których oszczędziły te choroby.”

Bakterie i wirusy

Większość bakterii w organizmie jest unieszkodliwianych przez nasz układ immunologiczny, a niektóre są korzystne.

Wirusy powodują niektóre choroby, a ich leczenie jest trudne. Zazwyczaj polega ono na ograniczeniu dalszego rozwoju infekcji, co może przekształcić chorobę wirusową w chorobę przewlekłą.

Grzyby

Obecność grzybów w organizmie to ryzyko takich chorób jak: zapalenie płuc, ciężkie zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu.

Grzyb candida albicans wywołuje tzw. „zakażenie oportunistyczne” występujące u chorych na AIDS. Ma ciężki, nawracający przebieg. Jest na ogół pierwszym objawem AIDS.

Podobnie jak w przypadku innych grzybów, infekcji sprzyja nadużywanie antybiotyków, ogólne osłabienie odporności, czy odżywianie się konserwowanymi produktami spożywczymi. Grzyby najchętniej żywią się glukozą, maltozą, sacharozą i galaktozą, czyli węglowodanami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *