Dieta wysokotłuszczowa – doskonały sposób na pozbycie się pasożytów Skomentuj

Naukowcy odkryli, że dieta wysokotłuszczowa umożliwia układowi odpornościowemu człowieka usuwać pasożyty.

 

Odkrycia dokonali naukowcy z University of Manchester w Wielkiej Brytanii. Skupili się oni nad badaniem często występującego pasożyta, znanym jako włosogłówka. Atakuje ona jelito grube powodując długotrwałe infekcje.

 

W wielu przypadkach, mimo zakażenia organizmu włosogłówką, nie występują żadne objawy. Powoduje ona poważne problemy z układem pokarmowym i nerwowym. Atakuje zarówno dorosłych, jak dzieci, u których występuje częściej i może prowadzić do zahamowania ich rozwoju.

 

 

Wcześniej już wykazano, że odpowiedzi immunologiczne, które usuwają tego pasożyta, opierają się na białych krwinkach, zwanych komórkami pomocniczymi T 2, wyspecjalizowanymi w eliminowaniu pasożytów żołądkowo-jelitowych.

 

Najnowsze odkrycie opublikowane przez naukowców pokazały, że dieta wysokotłuszczowa umożliwia komórkom pomocniczym T uzyskanie prawidłowej odpowiedzi immunologicznej i usunąć pasożyta z organizmu.

 

Współprowadzący badania profesor David Thornton podsumował odkrycie tak:

 

„To było naprawdę fascynujące, że zwykła zmiana diety całkowicie zmieniła odpowiedź immunologiczną w jelitach z takiej, która nie usuwa pasożyta, na taką, która wywołuje wszystkie prawidłowe mechanizmy pozwalające go wyeliminować”.

 

>>Zobacz usuwanie pasożytów zapperem Nunczako Jana Taratajcio>>

 

Źródło:

sciencedaily.com

>>ZOBACZ SKLEP>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *